Widok z Calamorro

Piękny widok z Calamorro zachwyci każdego. Calamorro to góra należąca do pasma górskiego  Sierra de Mijas, bez wątpienia jedna z największych atrakcji Costa del Sol. Ze szczytu rozpościera się przepiękny widok na  miasteczko Benalmádena, Torremolinos  i północną część Málagi, a co najciekawsze, przy dobrej widoczności można dostrzec wybrzeże Afryki.

A jak się tam dostać?

Najpierw musimy się znaleźć w miasteczku Benalmádena, a potem najlepiej wsiąść do kolejki linowej, której stacja znajduje się tuż przy parku rozrywki Tivoli World. Gondola wjeżdża na wysokość 769 metrów mijając po drodze centrum miasteczka Benalmádeny – Arroyo de Miel oraz ruch samochodowy  nad autostradą. Trasa kolejki liczy 3 km i podróż trwa około 15 minut.

A co na szczycie?

Na szczycie Calamorro można zobaczyć pokazy ptaków drapieżnych, takich jak orzeł bielik, karakara, puchacz, sęp płowy, myszołów i jastrząb. Kto ma ochotę coś  zjeść,  może udać się do kawiarni z przekąskami lub zjeść własne kanapki na drewnianych stolikach z widokiem na Costa del Sol. Ze szczytu można zejść dwiema ścieżkami trekkingowymi, podziwiając śródziemnomorską florę i faunę, pasmo górskie Sierra Nevada, a nawet Skałę Gibraltarską. Kto jednak woli spokojniejszą wersję może zjechać kolejką linową z powrotem do miasteczka.

To jak? Jedziemy?

Do Hiszpanii, na Wybrzeże Słońca? Zawsze!

2 Replies to “Widok z Calamorro”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.